Versiyon föyü · Dacia Sandero
Sandero Stepway 1.0 TCe 90 Manuel
Skor geçmişi
İlk hesaplama 16 Eki 2026; skor o günden beri değişmedi.
Bu skor nasıl hesaplandı? · 16.10.2026
- Kronik arıza kaydı
- 1
- En pahalı olası tamir
- —
- Tahmini piyasa değeri
- 1,53 mn ₺
- Parça / servis erişimi
- 5/5
01Kronik arızalar
- 01Renault/Dacia 1.0 TCe (H4D) turbo wastegate arızasıYüksekSıklık: SıkTurboMotora bağlıKaynaktan okuAnd Mehmet Çetin (YouTube)Video · trAnd Mehmet Çetin (YouTube)Video · trAnd Mehmet Çetin (YouTube)Video · trAnd Mehmet Çetin (YouTube)Video · trmaliyet bilinmiyor40.000–120.000 kmOrta güven · 7 kaynak
Maliyet aralığı: özel servis alt sınırı ile yetkili servis üst sınırı. Kayıtlar editoryal taslaktır; uzman onayı sürüyor.
02Uzman incelemeleri
Videolardan derlenen notlar (4)
And Mehmet Çetin'in canlı yayınlarındaki genel değerlendirmelerden OtoRisk editörlüğünde özetlendi; ilana özel yorumlar alınmadı. Her notun yanındaki zaman damgası, bilginin geçtiği video anını açar.
- Kontrol etSandero Stepway'in Euro NCAP güvenlik puanı 5 üzerinden 2 yıldız seviyesinde.
- TavsiyeMalzeme kalitesi ve Euro NCAP güvenliği zayıf olduğundan fiyatı yüksekse aynı motor ve şanzımanı kullanan Clio tercih edilebilir.
- TavsiyeAynı bütçeyle sıfır olmasa da düşük kilometreli Egea Cross veya Honda City almanın daha iyi bir tercih olacağı söyleniyor.
- Güçlü yönSandero Stepway mekanik olarak çok dayanıklı; dağ tepe zorlanmaya rağmen kolay kolay kırılıp bozulmuyor.
And Mehmet Çetin, izleyicilerin gönderdiği ilanları canlı yayında değerlendiriyor. Bu nesil için 5 inceleme var.
Görüşler uzmanın kendisine aittir; OtoRisk skoruna dahil edilmez. Videolar YouTube üzerinden oynatılır.
03Arıza takvimi
- Beklenen kronik arıza maliyeti
- 0 ₺
- Kötü senaryo
- —
- En az bir arıza ihtimali
- %15
- Gerekçeli pazarlık payı
- —
senin kullanım aralığın 30.000–75.000 kmarızanın tipik km penceresikesişen bölüm
Model tahmini: her arızanın kendi km penceresinde eşit dağıldığı varsayılır; sıklık sınıfı pencere boyunca görülme ihtimaline çevrilir (seyrek %5, ara sıra %15, sık %35, çok sık %60); pencere geçildikten sonra aynı uzunlukta bir mesafe boyunca risk %30 oranında sürer. Beklenen maliyet olasılık × ortalama tamir maliyetidir. Bakım geçmişi bu tahmini her iki yöne de değiştirir.
04Kullanımına uygun mu
05Teknik föy
Motor
- Kod
- H4D-90
- Tanım
- 1.0 TCe 90 hp
- Yakıt
- Benzin
- Hacim
- 999 cc
- Güç / tork
- 90 hp · 160 Nm
Şanzıman ve kasa
- Kod
- MAN-6
- Tip
- Manuel
- Vites
- 6 ileri
- Kasa
- Crossover
- Üretim
- 2021–
06Piyasa
Model yılına göre tahmini fiyat bandı
| Yıl | Alt | Orta | Üst |
|---|---|---|---|
| 2021 | 778 bin ₺ | 864 bin ₺ | 968 bin ₺ |
| 2022 | 830 bin ₺ | 922 bin ₺ | 1,03 mn ₺ |
| 2023 | 893 bin ₺ | 992 bin ₺ | 1,11 mn ₺ |
| 2024 | 973 bin ₺ | 1,08 mn ₺ | 1,21 mn ₺ |
| 2025 | 1,08 mn ₺ | 1,21 mn ₺ | 1,35 mn ₺ |
| 2026 | 1,38 mn ₺ | 1,53 mn ₺ | 1,72 mn ₺ |
Kaynak: tahmini · aynı neslin liste fiyatına göre. Bantlar sıfır liste fiyatından türetilmiş tahmindir; km, hasar ve donanım fiyatı belirgin değiştirir. Model yılı başına değer farkı ~%10.6.
07Sıfır fiyatı · Ekim 2026
Bu versiyon için ayrı satır yok; aynı modelin listedeki donanımları:
| Donanım | Liste | Kampanyalı | Aylık değişim |
|---|---|---|---|
| TCe 100 expression | ₺1.460.000 | ₺1.390.000 −%4,8 | = |
| Eco-G 120 auto stepway expression | ₺1.786.000 | ₺1.610.000 −%9,9 | ▲ %1,7 |
| Eco-G 120 auto stepway extreme | ₺1.851.000 | ₺1.685.000 −%9,0 | ▲ %1,6 |
Fiyat seyri · Ağustos 2026 – Ekim 2026 · model geneli
En düşük liste fiyatı 3 ayda ▲ %17,9 (1,24 mn ₺ → 1,46 mn ₺); bu ay kampanyalı en düşük 1,39 mn ₺.
| Ay | En düşük liste | Kampanyalı | Satır |
|---|---|---|---|
| Ağustos 2026 | 1,24 mn ₺ | — | 6 |
| Eylül 2026 | 1,46 mn ₺▲%17,9 | — | 3 |
| Ekim 2026 | 1,46 mn ₺ | 1,39 mn ₺ | 3 |
Kaynak: webtekno.com ↗. Kampanya şartları bayide değişebilir; skora etkisi yoktur.
08Daha az riskli alternatifler
- Volkswagen Polo 1.0 MPI 80 ManuelAW · 2021– · Manuel · 1,59 mn ₺23
- Skoda Fabia 1.0 TSI 95 ManuelPJ · 2022– · Manuel · 1,64 mn ₺23
- Ford Fiesta 1.1 85 ManuelMk7 · 2017–2021 · Manuel · 1,22 mn ₺23
- Renault Clio 1.5 Blue dCi 85 ManuelV · 2019–2022 · Manuel · 1,18 mn ₺40
- Hyundai i20 1.0 T-GDi 90 ManuelBC3 · 2025– · Manuel · 1,47 mn ₺42
- Seat Ibiza 1.0 TSI 95 ManuelKJ · 2017–2021 · Manuel · 1,2 mn ₺43
- Volkswagen Polo 1.0 MPI 80 ManuelPolo · AW · Benzin1.0 MPI 80 hpManuel2021–1,59 mn ₺23
- Skoda Fabia 1.0 TSI 95 ManuelFabia · PJ · Benzin1.0 TSI 95 hpManuel2022–1,64 mn ₺23
- Ford Fiesta 1.1 85 ManuelFiesta · Mk7 · Benzin1.1 Ti-VCT 85 hpManuel2017–20211,22 mn ₺23
- Renault Clio 1.5 Blue dCi 85 ManuelClio · V · Dizel1.5 Blue dCi 85 hpManuel2019–20221,18 mn ₺40
- Hyundai i20 1.0 T-GDi 90 Manueli20 · BC3 · Benzin1.0 T-GDi 90 hpManuel2025–1,47 mn ₺42
- Seat Ibiza 1.0 TSI 95 ManuelIbiza · KJ · Benzin1.0 TSI 95 hpManuel2017–20211,2 mn ₺43
En az 5 puan daha düşük riskli versiyonlar; her modelden en iyisi. Fiyatlar tahminidir.
09Sahipler ne diyor
- Henüz yorum yok. Bu versiyonu kullandıysan ilk deneyimi sen yaz.
Sahiplerden gelen arıza raporları · 0
Onaylı arıza raporu yok.
Tahmini değer: ₺1.532.000