Versiyon föyü · Land Rover Range Rover Velar
Velar P250 AT8 AWD
Skor geçmişi
Bu skor nasıl hesaplandı? · 12.10.2026
- Kronik arıza kaydı
- 1
- En pahalı olası tamir
- 90 bin ₺
- Tahmini piyasa değeri
- 9,45 mn ₺
- Parça / servis erişimi
- 3/5
01Kronik arızalar
- 01Land Rover hava süspansiyonu kompresör ve körük kaçağıYüksekSıklık: SıkSüspansiyonNesle bağlı20 bin ₺ – 90 bin ₺80.000–180.000 kmOrta güven · 3 kaynak
Maliyet aralığı: özel servis alt sınırı ile yetkili servis üst sınırı. Kayıtlar editoryal taslaktır; uzman onayı sürüyor.
02Uzman incelemeleri
And Mehmet Çetin: yazılar (1)
Yazılar uzmanın sitesinde açılır. Görüşler uzmana aittir; OtoRisk skoruna dahil edilmez.
And Mehmet Çetin, izleyicilerin gönderdiği ilanları canlı yayında değerlendiriyor. Bu nesil için 7 inceleme var; 3 tanesi bu motorla (2.0 Ingenium P200/P250).
Görüşler uzmanın kendisine aittir; OtoRisk skoruna dahil edilmez. Videolar YouTube üzerinden oynatılır.
03Arıza takvimi
- Beklenen kronik arıza maliyeti
- 5 bin ₺
- Kötü senaryo
- —
- En az bir arıza ihtimali
- %9
- Gerekçeli pazarlık payı
- 5 bin ₺
senin kullanım aralığın 60.000–105.000 kmarızanın tipik km penceresikesişen bölüm
Model tahmini: her arızanın kendi km penceresinde eşit dağıldığı varsayılır; sıklık sınıfı pencere boyunca görülme ihtimaline çevrilir (seyrek %5, ara sıra %15, sık %35, çok sık %60); pencere geçildikten sonra aynı uzunlukta bir mesafe boyunca risk %30 oranında sürer. Beklenen maliyet olasılık × ortalama tamir maliyetidir. Bakım geçmişi bu tahmini her iki yöne de değiştirir.
04Teknik föy
Motor
- Kod
- PT204
- Tanım
- 2.0 Ingenium P200/P250
- Yakıt
- Benzin
- Hacim
- 1.997 cc
- Güç / tork
- 250 hp · 365 Nm
Şanzıman ve kasa
- Kod
- AT8-LR
- Tip
- Tork konvertörlü otomatik
- Vites
- 8 ileri
- Kasa
- SUV
- Üretim
- 2017–
05Piyasa
Model yılına göre tahmini fiyat bandı
| Yıl | Alt | Orta | Üst |
|---|---|---|---|
| 2017 | 3,87 mn ₺ | 4,3 mn ₺ | 4,82 mn ₺ |
| 2018 | 4,07 mn ₺ | 4,52 mn ₺ | 5,06 mn ₺ |
| 2019 | 4,28 mn ₺ | 4,76 mn ₺ | 5,33 mn ₺ |
| 2020 | 4,52 mn ₺ | 5,02 mn ₺ | 5,63 mn ₺ |
| 2021 | 4,8 mn ₺ | 5,33 mn ₺ | 5,97 mn ₺ |
| 2022 | 5,12 mn ₺ | 5,69 mn ₺ | 6,37 mn ₺ |
| 2023 | 5,51 mn ₺ | 6,12 mn ₺ | 6,85 mn ₺ |
| 2024 | 6 mn ₺ | 6,66 mn ₺ | 7,46 mn ₺ |
| 2025 | 6,69 mn ₺ | 7,43 mn ₺ | 8,32 mn ₺ |
| 2026 | 8,5 mn ₺ | 9,45 mn ₺ | 10,58 mn ₺ |
Kaynak: tahmini · marka liste fiyatlarına göre. Bantlar sıfır liste fiyatından türetilmiş tahmindir; km, hasar ve donanım fiyatı belirgin değiştirir. Model yılı başına değer farkı ~%8.2.
06Sıfır fiyatı · Ekim 2026
Bu versiyon için ayrı satır yok; aynı modelin listedeki donanımları:
| Donanım | Liste | Kampanyalı | Aylık değişim |
|---|---|---|---|
| Dizel - Mild Hybrid S / 1.997 cc - 204 bg | ₺11.432.607 | — | = |
| Dizel - Mild Hybrid BELGRAVIA / 1.997 cc - 204 bg | ₺12.672.635 | — | — |
Fiyat seyri · Ağustos 2026 – Ekim 2026 · model geneli
En düşük liste fiyatı 3 ayda ▲ %2,9 (11,11 mn ₺ → 11,43 mn ₺).
| Ay | En düşük liste | Kampanyalı | Satır |
|---|---|---|---|
| Ağustos 2026 | 11,11 mn ₺ | — | 2 |
| Eylül 2026 | 11,43 mn ₺▲%2,9 | — | 2 |
| Ekim 2026 | 11,43 mn ₺ | — | 2 |
Kaynak: webtekno.com ↗. Kampanya şartları bayide değişebilir; skora etkisi yoktur.
07Daha az riskli alternatifler
En az 5 puan daha düşük riskli versiyonlar; her modelden en iyisi. Fiyatlar tahminidir.
08Sahipler ne diyor
- Henüz yorum yok. Bu versiyonu kullandıysan ilk deneyimi sen yaz.
Sahiplerden gelen arıza raporları · 0
Onaylı arıza raporu yok.
Tahmini değer: ₺9.446.000