Versiyon föyü · Audi Q2
Q2 35 TFSI 150 S tronic
Skor geçmişi
Bu skor nasıl hesaplandı? · 12.10.2026
- Kronik arıza kaydı
- 3
- En pahalı olası tamir
- 70 bin ₺
- Tahmini piyasa değeri
- 3,47 mn ₺
- Parça / servis erişimi
- 4/5
01Kronik arızalar
- 01DQ200 mekatronik ünitesi arızasıGüvenlik kritikSıklık: SıkŞanzımanŞanzımana bağlı
Üretici 2014 model yılından itibaren giderdi; bu versiyon etkilenmiyor olabilir.
25 bin ₺ – 70 bin ₺60.000–150.000 kmYüksek güven · 5 kaynak - 02DQ200 kuru kavrama aşınması ve silkelemeYüksekSıklık: Çok sıkŞanzımanŞanzımana bağlı15 bin ₺ – 45 bin ₺40.000–130.000 kmYüksek güven · 4 kaynak
- 031.5 TSI evo soğukta tekleme (kangaroo)KonforSıklık: Ara sıraMotorMotora bağlı0 ₺ – 3 bin ₺0–60.000 kmOrta güven · 4 kaynak
Maliyet aralığı: özel servis alt sınırı ile yetkili servis üst sınırı. Kayıtlar editoryal taslaktır; uzman onayı sürüyor.
02Uzman incelemeleri
And Mehmet Çetin: yazılar (1)
Yazılar uzmanın sitesinde açılır. Görüşler uzmana aittir; OtoRisk skoruna dahil edilmez.
And Mehmet Çetin, izleyicilerin gönderdiği ilanları canlı yayında değerlendiriyor. Bu nesil için 8 inceleme var.
Görüşler uzmanın kendisine aittir; OtoRisk skoruna dahil edilmez. Videolar YouTube üzerinden oynatılır.
03Arıza takvimi
- Beklenen kronik arıza maliyeti
- 10 bin ₺
- Kötü senaryo
- 45 bin ₺
- En az bir arıza ihtimali
- %36
- Gerekçeli pazarlık payı
- 10 bin ₺
- DQ200 kuru kavrama aşınması ve silkeleme%30≈ 9 bin ₺
- 1.5 TSI evo soğukta tekleme (kangaroo)%6≈ 90 ₺
- DQ200 mekatronik ünitesi arızası%2≈ 1 bin ₺
senin kullanım aralığın 45.000–90.000 kmarızanın tipik km penceresikesişen bölüm
Model tahmini: her arızanın kendi km penceresinde eşit dağıldığı varsayılır; sıklık sınıfı pencere boyunca görülme ihtimaline çevrilir (seyrek %5, ara sıra %15, sık %35, çok sık %60); pencere geçildikten sonra aynı uzunlukta bir mesafe boyunca risk %30 oranında sürer. Beklenen maliyet olasılık × ortalama tamir maliyetidir. Bakım geçmişi bu tahmini her iki yöne de değiştirir.
04Teknik föy
Motor
- Kod
- DADA
- Tanım
- 1.5 TSI 150 hp evo
- Yakıt
- Benzin
- Hacim
- 1.498 cc
- Güç / tork
- 150 hp · 250 Nm
Şanzıman ve kasa
- Kod
- DQ200
- Tip
- Çift kavrama (DSG/EDC/PowerShift)
- Vites
- 7 ileri · kuru kavrama
- Kasa
- Crossover
- Üretim
- 2019–
05Piyasa
Model yılına göre tahmini fiyat bandı
| Yıl | Alt | Orta | Üst |
|---|---|---|---|
| 2019 | 1,57 mn ₺ | 1,75 mn ₺ | 1,96 mn ₺ |
| 2020 | 1,66 mn ₺ | 1,85 mn ₺ | 2,07 mn ₺ |
| 2021 | 1,76 mn ₺ | 1,96 mn ₺ | 2,2 mn ₺ |
| 2022 | 1,88 mn ₺ | 2,09 mn ₺ | 2,34 mn ₺ |
| 2023 | 2,03 mn ₺ | 2,25 mn ₺ | 2,52 mn ₺ |
| 2024 | 2,21 mn ₺ | 2,45 mn ₺ | 2,75 mn ₺ |
| 2025 | 2,46 mn ₺ | 2,73 mn ₺ | 3,06 mn ₺ |
| 2026 | 3,13 mn ₺ | 3,47 mn ₺ | 3,89 mn ₺ |
Kaynak: tahmini · 2026-09 liste fiyatı (milligazete.com.tr) · liste fiyatını gör ↗. Bantlar sıfır liste fiyatından türetilmiş tahmindir; km, hasar ve donanım fiyatı belirgin değiştirir. Model yılı başına değer farkı ~%9.2.
06Daha az riskli alternatifler
- Honda HR-V 1.5 e:HEV 131RV · 2022– · CVT · 2,62 mn ₺23
- Lexus LBX 1.5 Hybrid 136 e-CVTI · 2023– · CVT · 3 mn ₺24
- Honda e:Ny1 204 hpI · 2023– · Tek vites · 3,79 mn ₺31
- Kia Niro EV 64.8 kWh 204 hpSG2 · 2022– · Tek vites · 2,68 mn ₺31
- BYD Atto 3 204 hpI · 2023– · Tek vites · 2,91 mn ₺32
- Zeekr X RWD 272 hpI · 2023– · Tek vites · 3,22 mn ₺33
- Honda HR-V 1.5 e:HEV 131HR-V · RV · Hibrit1.5 e:HEV 131 hpCVT2022–2,62 mn ₺23
- Lexus LBX 1.5 Hybrid 136 e-CVTLBX · I · Hibrit1.5 Hybrid 140 hpCVT2023–3 mn ₺24
- Honda e:Ny1 204 hpe:Ny1 · I · ElektrikElektrik 204 hpTek vites2023–3,79 mn ₺31
- Kia Niro EV 64.8 kWh 204 hpNiro · SG2 · ElektrikElektrik 204 hpTek vites2022–2,68 mn ₺31
- BYD Atto 3 204 hpAtto 3 · I · ElektrikElektrik 204 hpTek vites2023–2,91 mn ₺32
- Zeekr X RWD 272 hpX · I · ElektrikElektrik 272 hpTek vites2023–3,22 mn ₺33
En az 5 puan daha düşük riskli versiyonlar; her modelden en iyisi. Fiyatlar tahminidir.
07Sahipler ne diyor
- Henüz yorum yok. Bu versiyonu kullandıysan ilk deneyimi sen yaz.
Sahiplerden gelen arıza raporları · 0
Onaylı arıza raporu yok.
Tahmini değer: ₺3.474.000