- Versiyon
- 5
- Ort. risk
- 37
- Kronik arıza
- 3
Özet
- 2021 model yılında 5 versiyon satıldı; 5 tanesinin risk skoru var (en düşük 24, en yüksek 47).
- En düşük riskli seçenek: Captur E-Tech Hybrid 145 (24/100).
- Bu yılın versiyonlarına bağlı 3 kronik arıza kaydı var; en pahalısının tamiri 40 bin ₺ seviyesine çıkabiliyor.
2021 Renault Captur kronik arızaları
ciddiyet ve sıklığa göre- EDC DC4 kuru kavrama aşınması ve aktüatör arızasıŞanzıman · Yüksek · Sık3/5 versiyon · 1.3 TCe, 1.5 Blue dCi · 60.000–150.000 km15 bin ₺ – 40 bin ₺
- 1.3 TCe (H5Ht) su eksiltme (termostat/devirdaim) ve yağ tüketimiMotor · Orta · Ara sıra2/5 versiyon · 1.3 TCe · 60.000–150.000 km3 bin ₺ – 20 bin ₺
- 1.5 Blue dCi AdBlue/SCR ve DPF uyarılarıEmisyon (DPF, EGR, AdBlue) · Orta · Ara sıra1/5 versiyon · 1.5 Blue dCi · 50.000–150.000 km5 bin ₺ – 30 bin ₺
2021 versiyonları
en düşük riskten- Captur E-Tech Hybrid 145II · 2021– · Robotize · 2,39 mn ₺24
- Captur 1.0 TCe 100 ManuelII · 2020–2022 · Manuel · 1,62 mn ₺25
- Captur 1.3 TCe 140 EDCII · 2020– · Çift kavrama · 2,16 mn ₺45
- Captur 1.3 TCe 155 EDCII · 2020–2021 · Çift kavrama · 2,09 mn ₺45
- Captur 1.5 Blue dCi 115 EDCII · 2020–2022 · Çift kavrama · 1,93 mn ₺47
VersiyonMotorŞanzımanYılTahminiRisk
- Captur E-Tech Hybrid 145Captur · II · Hibrit1.6 E-Tech Hybrid 145 hpRobotize2021–2,39 mn ₺24
- Captur 1.0 TCe 100 ManuelCaptur · II · Benzin1.0 TCe 100 hpManuel2020–20221,62 mn ₺25
- Captur 1.3 TCe 140 EDCCaptur · II · Benzin1.3 TCe 140 hpÇift kavrama2020–2,16 mn ₺45
- Captur 1.3 TCe 155 EDCCaptur · II · Benzin1.3 TCe 160 hpÇift kavrama2020–20212,09 mn ₺45
- Captur 1.5 Blue dCi 115 EDCCaptur · II · Dizel1.5 Blue dCi 115 hpÇift kavrama2020–20221,93 mn ₺47